inwestujonline

Pieniądze

Pożyczki społecznościowe jako dobra forma zarabiania

Jeśli spodziewane przychody będą duże, to równie duże jest ryzyko tego, że można stracić kapitał, a przeciwnie, stabilność oraz bezpieczeństwo powodują spore ograniczenie możliwości zarobienia Jeżeli się jednak dobrze poszuka, to znajdzie się taką metodę inwestycji, żeby te dwie rzeczy pogodzić. Takim finansowym produktem może być inwestycja w pożyczki społecznościowe.

Między inwestorami nie zyskały większej popularności, bo niestety w typowej formie są dość ryzykowne. Wielu pożyczkobiorców nie chce spłacać długów, nawet przy interwencji windykatorów, a każdy z tego typu przypadków w znacznym stopniu może zmniejszyć zwrot tego typu inwestycji. Można jednak znaleźć firmy, które chcą współpracować z drobnymi inwestorami, biorąc na siebie ryzyko związane ze spłaceniem należności, jeśli pożyczający nie wywiąże się ze swych zobowiązań, wówczas pożyczkodawca nie utraci zainwestowanych pieniędzy. Do takich firm można zaliczyć Nobiles2, od kilku lat funkcjonująca na rynku pożyczek. Z powodu nietypowej, i co tu dużo mówić bardzo atrakcyjnej propozycji inwestycja w pożyczki staje się znacznie bardziej dostępna dla typowego Kowalskiego.

pro-zysk pożyczki społecznościowe

Cały sposób polega na tym, że zainteresowani inwestorzy mogą wykupić jedną z pożyczek, zarabiając na oprocentowaniu, jednak przypadku problemów ze spłacalnością nie są zostawieni sami sobie, ale mają zapewniony zwrot zainwestowanych pieniędzy. Maksymalny okres trwania pożyczek wynosi dwadzieścia cztery miesiące, jest więc to alternatywny średnioterminowy sposób na inwestowanie. Inwestorzy mają tutaj dużą swobodę lokowania pieniędzy, nie będą oni w żaden sposób zmuszani do selekcji klientów, o wszystkim decydują sami.

Tego typu usługi na początku były prowadzone pod marką Pożyczkoposiadacz, lecz niedawno spółka Nobiles2 zdecydowała o zmianie nazwy systemu inwestycji na Pro-Zysk. Na podstawie informacji, które się dostaje od spółki można wyraźnie zauważyć wzrost zainteresowania tego typu współpracą wśród drobnych amatorów inwestowania. W celu dywersyfikacji dobry inwestor powinien mieć możliwość skorzystania tego rodzaju oszczędzania.