inwestujonline

Nowości

Polecane obligacje korporacyjne

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. Tym samym, ewentualny kontrahent powinien nawiązać znajomość z potencjalnym ryzykiem kupna danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe posiadają jakieś z urządzeń, które pomaga nam zliczyć ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych.

Obligacje banków

Jest to zestawienie wielorakich ofert obligacyjnych wespół z ich ocenianym ryzykiem. Takie zestawienie jest fabrykowane przez zawodowych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji. Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: kondycja finansowa emitenta a także ewentualne możliwości postępu danej spółki.

Z tej racji, dobitnie rekomendujemy zapoznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru cennego. Jednym z serwisów, który oferuje tego rodzaju zestawienia jest popularny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy przyuważyć dodatkowo receptę czystego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny znanych emitentów.

W rzeczy samej, wszystkie ratingi są uaktualniane na gorąco. Jest to jedno z wielu udogodnień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napełnia się raz po raz obszerniejszą sławą. Przy ocenie konkretnej propozycji inwestycyjnej powinno się wziąć w rachubę jej dostępność.

W przypadku obligacji korporacyjnych, obszerną dostępnością charakteryzują się obligacje Getin Banku. Poza tym, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym ustroju Catalyst, dzięki czemu możemy precyzyjnie przeglądnąć pełną ofertę danych obligacji.