inwestujonline

Ciekawostki

Jak osiagnąć sukces życiowy

Wolność finansowa - ten zwrot dla wielu jest celem, do którego dąży poprzez pełne życie. Jakkolwiek nade wszystko co to takiego tryumf życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu witalnego? Jakże nazwać, czy komuś udało się takowy spełnić oraz nie?

Jakich kryteriów trzeba wykorzystać, żeby detalicznie określić istnienie i wielkość tryumfu? Pytanie zawarte w tytule tego teksu zdaje się pospolite i postawione w zasadzie retorycznie. Natomiast wyłącznie z pozoru. Po chwil namysłu rzeczywiście każdy zajdzie do wniosku, że nie jest z łatwością nazwać momencik, w którym można z pełną nieustępliwością ogłosić, iż życiowy sukces stał się czyimś udziałem.

Sukces życiowy faceta

Dla całego szeregu ludzi prostym, i przeważnie jedynym, sposobem na określenie osiągnięcia tryumfu życiowego poprzez daną osobę jest zerknięcie na jej status majątkowy. Jeśli charakteryzuje się on sposobną ilością zer na koncie przyjmują oni, że osoba taka osiągnęła swobodę i sukces finansowy, a co za tym idzie i życiowy. Wydaje się wprawdzie, że jest to nadto płytkie stanowisko do tej kwestii. Ponieważ co w tym momencie zakomunikować o postaci, która stała się bogata dzięki wygranej w totolotku?

Z pełną pewnością wypełnia ona warunek o przydatnej ilości zer na koncie. Czy jednakże pójście do kolektury i usunięcie paru cyfr, dzięki z jakiej przyczyny wygrywa się wspaniałość, przysparza podstawy do twierdzenia o tym, iż wygrywający spełnił triumf żywotny? Właściwie nie - przecież nie było to efektem jego pracy czy też dziwacznych zdolności, a jedynie zrządzeniem żywota.

Joe Vitale autor książek motywacyjnych stwierdza, że jeśli pozbędziemy ograniczających się nas uprzedzeń i kompleksów jesteśmy w stanie zrobić i spełnić nade wszystko wszyściuśko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do sukcesu. Z pewnością potrzebna jest w dodatku dodatkowo stała konsekwencja i upór, jednakże swoje nastawienie i przekonanie o możliwości sięgania wszelakich przewidzianych zamysłów to istota.

Nieraz w tym kontekście przywołuje się prawo przyciągania, wedle którego nasze indywidualne stanowisko decyduje to jak wygląda rzeczywistość. Stąd też można wyłożyć bezproblemowy wniosek, iż sukces żywotny to istotnie zdolność osiągania wszech zamierzonych zamysłów. Jeśli uspokoimy taką wprawę, wszystkie inne fałszywe żywotne triumfy, takie jak chociażby majętność, spełnimy w przelocie.