inwestujonline

Nowości

Pożyczki a oszczędzanie

Profesja to sposób na wzbogacenie się pieniędzy służących do utrzymania się. Natomiast nikt nie powinien wydawać wszystkich wypracowanych przez siebie pieniędzy. Wszelacy teoretycy gospodarek od bez ustanku komunikują, iż istotą dobrej kondycji walutowej osoby nieabstrakcyjnej jest, prócz robocie zarobkowej, też oszczędzania i przezorne gospodarowanie odwleczonymi środkami.

Pro-zysk pożyczki społecznościowe

Takim gospodarowaniem na pewno nie jest łapanie pieniędzy w przysłowiowej skarpetce. Środki zdeponowane w taki sposób de facto marnują na wartości wskutek toków inflacyjnych (wzrostu cen łagodzącego siłę nabywczą posiadanych środków). W następstwie tego też oszczędzanie powinno pojawiać się równocześnie z racjonalnym inwestowaniem posiadanych pieniędzy. Najprostszym środkiem od przez cały czas było założenie pieniędzy na lokatę. Ten produkt walutowy polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na ustalony czas, za co zamiast otrzymujemy procenty, w wysokości niewielu odsetków w miar roku. Nie są to wiec zbytnio wysokie zyski, chociaż jest to pewnie najbezpieczniejszy sposób lokowania oszczędności. Istnieją jednakże również inne formy wkładania oszczędności.

Jakąś z nich są pożyczki społecznościowe. Co to jest? - spyta niejeden potencjalny inwestor. Zilustrujmy wskutek tego zasadę funkcjonowania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży w tym miejscu spółka Nobiles2 i jej propozycja. Program oszczędzania Pro-Zysk, oferowany poprzez Nobiles2, opiera się jak najbardziej na pożyczkach społecznościowych.

W konspekcie mówiąc Nobiles2 pośredniczy pomiędzy osobą lokującą swoje środki (która w tym wypadku będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc równolegle gwarantem spłaty pożyczki. Zamierzając na ten gatunek inwestycji możemy liczyć na wysokie przychody, lecz równocześnie, nie podobnie jak w przypadku innych rentownych inwestycji, wiąże tutaj gwarancja zwrotu kapitału, albowiem Nobiles2, będąc specyficznym gwarantem pełnego podjęcia, pozwala na bezpieczne udzielanie pożyczek, kasując właśnie tak ryzyko zagubienia naszych środków.

Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, zachowywanie osiągnęło całkowicie nowy przejaw. Nie musi już polegać na dostawaniu znikomych kwot z lokat, lecz może wyznaczać nawet pomocne zarzewie dochodu.